Facebook
Twitter
Instagram Euro 2024 Broşürü
Rady Younèsa Belhanda na UEFA EURO
Škrtel: Każdy piłkarz chciałby doświadczyć takiej atmosfery, jaka panuje w Turcji
Napoleoni i Clichy: Mieszkańcy Turcji żyją piłką nożną

Loty do Turcji na UEFA EURO 2024 gotowe
Ryan Babel: Stambuł to wspaniałe miasto


 

WIZJA
Zobowiązujemy siędo zgromadzenia w Turcji kibiców, którzy przybędą ze wszystkich miejsc na ziemi, aby obejrzeć "najbardziej popularną grę świata".

Jako jedno z państw europejskich przyciągających największą liczbę turystów oraz geograficzne centrum świata, chcemy zgromadzić na UEFA EURO 2024 rzesze fanów i podzielić się tym ważnym wydarzeniem ze wszystkimi krajami.

Nasz kraj może wypromować to wielokulturowe spotkanie i zapewnić sprawny dostęp do niego.

PODZIELMY SIĘ RAZEM pasją do piłki nożnej, pięknem naszego kraju i pozytywnymi efektami wspólnego przeżycia turnieju, które pozostaną na długo.


 

YILDIRIM DEMİRÖREN
PRZEWODNICZĄCY TURECKIEGO ZWIĄZKU PIŁKI NOŻNEJ
Yıldırım Demirören

Nasze serca biją dla roku 2024

Kandydatura Turcji, której populacja jest najmłodszą w Europie, na gospodarza UEFA EURO 2024, ma wielkie znaczenie nie tylko dla ludzi mieszkających tutaj, ale dla całej Europy.

Sama myśl o tym, ile żywego zainteresowania i pasji wniesie organizacja Euro 2024 w kraju, w którym 28,7% populacji stanowią osoby poniżej siedemnastego roku życia, jest ekscytująca. Ponieważ w Turcji młodzi są nie tylko ludzie, ale i stadiony, współzawodniczące drużyny piłkarskie mogą liczyć na najwyższy komfort podczas gry, a kibice, którzy odwiedzą nasz kraj, na wielkie emocje, zwiększone przez turecką gościnność.

UEFA EURO 2024 będzie również punktem szczytowym misji Tureckiego Związku Piłki Nożnej, który stara się doprowadzić poziom gry juniorów do profesjonalizmu. Niezrównane wrażenia, jakie przyniosły mecze Ligi Mistrzów w 2005 r., Pucharu UEFA w 2009 r. i Mistrzostw Świata U-20 w 2013 r., rozegrane w Turcji, są najlepszymi referencjami, świadczącymi o tym, że Mistrzostwa w Piłce Nożnej w Turcji będą zarówno wspaniałym festiwalem, jak i sceną rozgrywek na najwyższym poziomie. Chcemy zapewnić światu te wrażenia jeszcze raz, tym razem w o wiele bogatszej wersji.

Goście, którzy odwiedzą Turcję kierowani pasją do futbolu, będącego wspólnym elementem kultury europejskiej, wracając do swoich krajów zabiorą z sobą również wspomnienia bogatej historii i kultury prastarej tureckiej ziemi orz wielu doświadczeń na poziomie społecznym. Turcja, będąca nowym odkryciem kibiców piłkarskich, dzięki swoim możliwościom organizacyjnym, pasji do futbolu żywionej przez mieszkańców i tkance historycznej łączącej dwa kontynenty, zaprasza wszystkich do dzielenia wspólnej miłości do futbolu.

Jesteśmy krajem, w którym jednocząca i pokojowa siła piłki nożnej może być doskonale realizowana przy wsparciu organizacyjnym całego społeczeństwa i państwa. Każdy może być pewien, że dzięki naszej pasji do futbolu, zasobom ludzkim, możliwościom organizacyjnym i technologii stadionowej już teraz jesteśmy gotowi do sprawnej organizacji Mistrzostw w Piłce Nożnej.

Zapraszamy cały świat do wspólnego przeżycia EURO 2024...

— kontynuuj — 

MIRCEA LUCESCU
DYREKTOR TECHNICZNY DRUŻYNY A REPREZENTACJI NARODOWEJ
Mircea Lucescu

Teraz boisko należy do Turcji

Turcja, będąca krajem, w którym po raz pierwszy włożyłem strój narodowy reprezentacji Rumunii w 1963 r. i w którym zdobyłem bezcenne doświadczenie grając w klubach Galatasaray i Beşiktaş, zdobyła szczególne miejsce w moim sercu podczas mojej już prawie 60-letniej kariery piłkarskiej.

Chociaż od 12,5 roku nie mieszkam w Turcji z racji obowiązków na Ukrainie i w Rosji, dzięki przyjaźniom zawartym podczas pracy w Turcji moje więzy z tym krajem nigdy nie zostały zerwane. Od sierpnia zeszłego roku jestem dyrektorem technicznym Tureckiej Drużyny Narodowej. Dlatego sądzę, że jestem jedną z osób, która z perspektywy zewnętrznej może opowiedzieć najwięcej o związkach Turcji z piłką nożną, o jej historii i sytuacji dzisiejszej. Moje obserwacje nie dotyczą tylko mojej obecnej funkcji w Tureckim Związku Piłki Nożnej. Opierają się na moich doświadczeniach z ostatnich 55 lat.

Byłem świadkiem zmian, które dokonywały się w Turcji w każdej dziedzinie. Piłka nożna tworzyła zaledwie ich część. Nastąpił rozwój zarówno w zakresie inwestycji w dziedzinie piłki nożnej, jak i infrastruktury futbolowej. Jedyne, co się nie zmieniło, to pasja do futbolu, jaką żywią mieszkańcy tego kraju.

Wszyscy wiedzą, że piłka nożna jest tutaj z pasją oglądana i że Turcja, dla której rywalizacja na poziomie europejskim znaczy coś więcej, niż tylko gra, od wielu lat chce zorganizować wielki międzynarodowy turniej.

Będąc krajem, który już trzy razy, raz jako współkandydat, starał się o organizację ostatnich Mistrzostw Europy, tym razem oficjalnie ubiega się o funkcję gospodarza EURO 2024. Tym razem Turcja jest silniejsza i bardziej doświadczona, niż wcześniej. Ponadto wykazuje się zaletami, których nie posiada jej konkurent.

Pierwszym z nich jest poziom entuzjazmu. Czy możemy oczekiwać, że w kraju, który już wcześniej organizował Mistrzostwa Europy i Puchar Świata, entuzjazm wynikający z bycia gospodarzem będzie taki sam, jak w Turcji? Wystarczy wyobrazić sobie emocje przeżywane przez kibiców, piłkarzy, organizatorów i wolontariuszy!

Turecka gościnność i sympatia okazywana cudzoziemcom jest często wspominana przez turystów, których miliony co roku odwiedzają nasz kraj i wieść o niej niesie się z ust do ust. Dlatego jestem pewien, że każdy, kto przyjedzie do Turcji na Mistrzostwa Europy, doświadczy wspaniałych wrażeń.

Finał Ligi Mistrzów UEFA, pomyślnie zorganizowany w 2005 r., Finał Pucharu UEFA w 2009 r., kiedy ja sam sięgnąłem po puchar z Szachtarem, i Puchar Świata FIFA U-20 w 2013 r. dowiodły tureckich możliwości organizacyjnych.

Czynnikiem, który sprawia, że kandydatura Turcji jest jeszcze silniejsza, jest wsparcie państwa i stadiony, których budowa jest w tej chwili realizowana. 14 z 32 stadionów, które można nazwać najnowocześniejszymi w Europie, zostało już ukończonych, a budowa pozostałych zakończy się w 2019 r. W Europie nie ma żadnego kraju, który zdecydowałby się na taką inwestycję.

Teraz piłkę przejmuje Turcja.

Jako dyrektor techniczny drużyny A Tureckiej Reprezentacji Narodowej w piłce nożnej z całego serca popieram tę kandydaturę. Entuzjastyczny doping, jaki zapewnią mieszkańcy Turcji Reprezentacji Narodowej, która w nowym, odmłodzonym składzie weźmie udział w Mistrzostwach Europy 2024 jako gospodarz, oraz wsparcie, jakie otrzymają młodzi piłkarze od kibiców, będzie niewyobrażalne.

Jestem pewien, że Kierownictwo UEFA, które zbierze się we wrześniu, aby wybrać gospodarza EURO 2024, nie pozostanie obojętne na ogromne zalety Turcji.

— kontynuuj — 

BARIŞ TELLİ
AMBASADOR KANDYDATURY TURCJI NA UEFA EURO 2024
Turnuva Elçisi Barış Telli

Barış Telli, będący sportowcem w pełni odpowiadającym obrazowi zawodnika wykazującego się mistrzostwem w grze, konkurencji lub aktywności wymagającej wysiłku fizycznego koniecznego do pokonania trudności lub rywala, jest jednocześnie przykładem dla młodych pokoleń, doświadczonym również w dziedzinie rozgrywek na poziomie mistrzostw Europy. Jedną z cech, które czynią Barışa Telli kimś więcej, niż zwycięzcą mistrzostw ligowych, pucharów i mistrzostw Europy, jest wsparcie, jakiego udziela młodym piłkarzom, którzy marzą i próbują urzeczywistniać swoje marzenia w karierze sportowej.

Ba Barış Telli, walcząc w rozgrywkach międzynarodowych na najwyższym poziomie, nigdy nie wyzbył się miłości do gry. 4 kwietnia 1993 r., w wieku 4 lat, wyszedł z domu, żeby pograć w piłkę. W wyniku wypadku drogowego stracił prawą nogę, która została amputowana koło kolana. Mimo tego zdobył Mistrzostwo Europy razem z Reprezentacją Narodową w amp futbolu, Puchar Mistrza Klubów, trzecie miejsce w zawodach na poziomie światowym, tytuł Króla Strzelców oraz Najlepszego Zawodnika Turnieju.

Poza futbolem gra w tenisa oraz współzawodniczy w 3 kategoriach atletyki: biegu na 100 m, skoku wzwyż oraz z dal, co dowodzi, że jest sportowcem w pełnym tego słowa znaczeniu. Barış Telli do swojej lśniącej kariery dodał również tytuł nauczyciela wychowania fizycznego, który zdobył stając się absolwentem Wydziału Wychowania Fizycznego Uniwersytetu Gazi.


— kontynuuj —

 
MIASTA I STADIONY
Şehirler ve Stadyumlar

 
AKTUALNOŚCI
Haberler

Footer Footer